Серија А

icon

Сите кратки вести

Наполи постигнува најмалку 2 гола...
Наполи постигнува најмалку 2 гола на 10 од последните 11 натпревари на домашен терен во Серија А
Удинезе и Торино играат со 0-2...
Удинезе и Торино играат со 0-2 гола на последните 8 меѓусебни средби
Аталанта денес без Запакоста (...
Аталанта денес без Запакоста (одбрана, 21/3), Стендардо (одбрана, 16/2), Биава (одбрана, 12/1) и Моралез (средина, 19/5)
Палермо прима најмалку 2 гола и...
Палермо прима најмалку 2 гола и игра 3+ на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Серија А
Рома постигнува најмалку 2 гола...
Рома постигнува најмалку 2 гола на 8 од последните 9 меѓусебни средби со Верона
Фиорентина и Торино играат...
Фиорентина и Торино играат нерешено на 5 од последните 6 меѓусебни средби
2 дефанзивци и 1 играч од...
2 дефанзивци и 1 играч од средината отсутни за Верона
Чезена без 3 напаѓача (3 гола) и...
Чезена без 3 напаѓача (3 гола) и првиот голман за дуелот со Верона

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување