Серија А

icon

Сите кратки вести

Палермо игра 0-2 гола на 6 од 7...
Палермо игра 0-2 гола на 6 од 7 меча, но против Торино игра ГГ3+ на 4 по ред. Торино игра со ГГ3+ на 5 од 7
Џенова ослабени во нападот, ќе...
Џенова ослабени во нападот, ќе недостасуваат Пандев, Џентилети, Паволети, Окампос и Гакпе
Сасуоло победува на последните 5...
Сасуоло победува на последните 5 натпревари на домашен терен во Серија А, како и на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Кротоне
Киево и Милан играат со НГ на...
Киево и Милан играат со НГ на последните 7 меѓусебни средби, а 6 од тие натпревари завршуваат и со 0-2 гола
Каљари игра со 3+ на последните 8...
Каљари игра со 3+ на последните 8 натпревари во Серија А
Аталанта на гостувањето кај...
Аталанта на гостувањето кај Фиорентина без дефанзифците Конко (5/0) и Зуканович (5/0)
Удинезе на гостувањето кај...
Удинезе на гостувањето кај Јувентус без Баду, Коне, Халфредсон, Видмер и Евандро
Рома победува на последните 6...
Рома победува на последните 6 натпревари на домашен терен и при тоа постигнува најмалку 3 гола на последните 4 од тие натпревари
Палермо има само 1 пораз на...
Палермо има само 1 пораз на последните 12 меѓусебни средби од екипата на Сампдорија
Каљари игра со 3+ на последните 7...
Каљари игра со 3+ на последните 7 натпревари во Серија А, како и на последните 6 меѓусебни средби со екипата на Кротоне

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување