Серија А

icon

Сите кратки вести

Болоња не прима гол на 5...
Болоња не прима гол на 5 последователни меѓусебни средби од екипата на Џенова
Наполи постигнува најмалку 2 гола...
Наполи постигнува најмалку 2 гола на 8 од последните 9 натпревари во Серија А
Емполи е без постигнат гол на 5...
Емполи е без постигнат гол на 5 од последните 6 натпревари во Серија А
Пескара и Киево играат со 0-2...
Пескара и Киево играат со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби
Фиорентина и Милан играат со 0-2...
Фиорентина и Милан играат со 0-2 гола на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Интер постигнува најмалку 2 гола...
Интер постигнува најмалку 2 гола на 10 од последните 12 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Болоња
Емполи не успева да постигне гол...
Емполи не успева да постигне гол на 6 од последните 7 натпревари на гостински терен во Серија А
Милан е без пораз на 15 од...
Милан е без пораз на 15 од последните 16 меча дома против Лацио
Наполи победува со полувреме-крај...
Наполи победува со полувреме-крај на 6 од последните 8 меѓусебни средби со екипата на Палермо
Јувентус не прима гол на 7 од...
Јувентус не прима гол на 7 од последните 9 гостувања кај екипата на Лацио

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување