Серија А

icon

Сите кратки вести

Лацио игра со 0-2 гола на 8 од...
Лацио игра со 0-2 гола на 8 од последните 9 натпревари во Серија А
Удинезе има само 1 победа на...
Удинезе има само 1 победа на последните 12 натпревари во Серија А
Аталанта игра со 0-2 гола на 6 од...
Аталанта игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 првенствени натпревари на домашен терен, додека пак Милан игра со 0-2 гола на последните 5 натпревари во Серија А
Јувентус ќе го пречека Емполи без...
Јувентус ќе го пречека Емполи без Бонучи (одбрана, 29/2), Алекс (одбрана, 18/2), Касерес (одбрана, 6/0), Кедира (средина, 17/4) и Дибала (напад, 29/14), а неизвесни се и стандардните Барзаљи и Маркизо
Сампдорија победува и постигнува...
Сампдорија победува и постигнува минимум 2 гола на последнтие 3 дуели на домашен терен против Киево
Лацио не прима гол на 7 од...
Лацио не прима гол на 7 од последните 9 натпревари на домашен терен од екипата на Аталанта
Палермо и Наполи играат со 3+ на...
Палермо и Наполи играат со 3+ на последните 9 меѓусебни средби на теренот на Палермо
Рома е во серија од 5 првенствени...
Рома е во серија од 5 првенствени победи (5 од нив ги добива со полувреме/крај)
Интер постигнува најмалку 2 гола...
Интер постигнува најмалку 2 гола на 9 од последните 11 натпревари на домашен терен против екипата на Болоња
Сампдорија нема пораз од Емполи...
Сампдорија нема пораз од Емполи на последните 5 меѓусебни средби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување