Серија А

icon

Сите кратки вести

Лацио во одбраната без Раду (13/0...
Лацио во одбраната без Раду (13/0), Баста (18/0), Маурисио (19/0), Џентилети (13/0) и Де Вриј (2/0)
Интер и Палермо играат со 3+ на 9...
Интер и Палермо играат со 3+ на 9 од последните 10 меѓусебни средби во Милано
Милан и денес без Абате (одбрана...
Милан и денес без Абате (одбрана, 16/1), Нианг (средина, 16/5), Адриано (средина, 18/3) и Монтоливо (средина, 23/0)
Јувентус победува на 11...
Јувентус победува на 11 последователни меѓусебни средби против екипата на Аталанта
Емполи на гостувањето кај Џенова...
Емполи на гостувањето кај Џенова без Тонели (одбрана, 22/2) и Руи (одбрана, 26/0), а неизвесен е и Сапонара (средина, 22/5)
Киево на гостувањето кај Наполи...
Киево на гостувањето кај Наполи без Гоби (одбрана, 25/0) и Гамберини (одбрана, 16/0)
Рома постигнува најмалку 2 гола и...
Рома постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 6 натпревари во Серија А
Интер нема победа на 8...
Интер нема победа на 8 последователни меѓусебни средби против екипата на Јувентус
Сампдорија прима најмалку 2 гола...
Сампдорија прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на 8 од последните 9 натпревари во Серија А
Аталанта е без победа на...
Аталанта е без победа на последните 11 натпревари во Серија А

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување