Серија А

icon

Сите кратки вести

Болоња игра со 0-2 гола на...
Болоња игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на гостински терен во Серија А и при тоа е без примен гол на 5 од тие натпревари
Емполи ќе ја дочека Рома без...
Емполи ќе ја дочека Рома без Тонели (одбрана, 22/2), Коста (одбрана, 15/1) и Сапонара (средина, 22/5)
Џенова за гостувањето кај Милан...
Џенова за гостувањето кај Милан не може да смета на Паволети(17 натп/10голови),Ринкон(22 натп/2 гола) и Ансалди(15 натп)
Фросиноне прима најмалку 2 гола...
Фросиноне прима најмалку 2 гола на 12 од последните 14 натпревари во Серија А
Рома постигнува најмалку 2 гола и...
Рома постигнува најмалку 2 гола и победува на 3 последователни натпревари во Серија А
Милан и Удинезе немаат одиграно...
Милан и Удинезе немаат одиграно со нерешен резултат на последните 9 меѓусебни средби
Фиорентина не прима гол на 5 од...
Фиорентина не прима гол на 5 од последните 7 меѓусебни средби од Болоња, но Болоња постигнува најмалку 2 гола на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во Серија А
Интер и Киево играат со 0-2 гола...
Интер и Киево играат со 0-2 гола на 5 од последните 6 нивни средби
Сампдорија нема пораз на...
Сампдорија нема пораз на последните 9 меча од Болоња
Фиорентина нема пораз од Џенова...
Фиорентина нема пораз од Џенова во 12 средби во низа

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување