Серија А

icon

Сите кратки вести

Карпи постигнува најмалку 2 гола...
Карпи постигнува најмалку 2 гола и игра 3+ на последните 3 натпревари на домашен терен во Серија А
Аталанта е без победа на...
Аталанта е без победа на последните 6 натпревари во Серија А
Фиорентина игра со 3+ на 6 од...
Фиорентина игра со 3+ на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во Серија А
Јувентус постигнува најмалку 3...
Јувентус постигнува најмалку 3 гола и победува на последните 5 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Рома
Наполи постигнува најмалку 2 гола...
Наполи постигнува најмалку 2 гола на 7 од последните 8 натпревари во Серија А и нема пораз на последните 9 меѓусебни средби од Сампдорија
Верона нема победа на последните...
Верона нема победа на последните 22 натпревари во Серија А, но нема пораз на последните 6 натпревари на домашен терен од екипата на Џенова
Фросиноне игра ГГ и 3+ на 8 од...
Фросиноне игра ГГ и 3+ на 8 од последните 10 меча во лигата
Јувентус победуваат на последните...
Јувентус победуваат на последните 9 натпревари во Серија А и при тоа постигнуваат најмалку 2 гола на последните 6 од тие натпревари
Фиорентина против Милан без...
Фиорентина против Милан без суспендираниот Родригез (одбрана, 21/2) и повредениот Бадељ (средина, 17/1)
Фросиноне игра 3+ на 8 од...
Фросиноне игра 3+ на 8 од последните 10 меча, 7 од нив се и 4+

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување