Италија

icon

Сите кратки вести

Јувентус е без примен гол на...
Јувентус е без примен гол на последните 7 натпревари на домашен терен во Серија А, како и на последните 7 меѓусебни средби од екипата на Палермо
Фросиноне прима најмалку 2 гола и...
Фросиноне прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на 9 од последните 10 натпревари на гостински терен во Серија А
Рома постигнува најмалку 2 гола и...
Рома постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 5 натпревари на гостиснки терен во Серија А
Интер има само 1 пораз на...
Интер има само 1 пораз на последните 19 меѓусебни средби од екипата на Торино
Фиорентина е без пораз на...
Фиорентина е без пораз на последните 9 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на Сампдорија
Фросиноне прима најмалку 2 гола и...
Фросиноне прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на 8 од последните 9 натпревари на гостински терен во Серија А
Лацио игра со 0-2 гола на 8 од...
Лацио игра со 0-2 гола на 8 од последните 9 натпревари во Серија А
Удинезе има само 1 победа на...
Удинезе има само 1 победа на последните 12 натпревари во Серија А
Аталанта игра со 0-2 гола на 6 од...
Аталанта игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 првенствени натпревари на домашен терен, додека пак Милан игра со 0-2 гола на последните 5 натпревари во Серија А
Јувентус ќе го пречека Емполи без...
Јувентус ќе го пречека Емполи без Бонучи (одбрана, 29/2), Алекс (одбрана, 18/2), Касерес (одбрана, 6/0), Кедира (средина, 17/4) и Дибала (напад, 29/14), а неизвесни се и стандардните Барзаљи и Маркизо

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување