Италија

icon

Сите кратки вести

Палермо и Наполи играат со 3+ на...
Палермо и Наполи играат со 3+ на последните 9 меѓусебни средби на теренот на Палермо
Рома е во серија од 5 првенствени...
Рома е во серија од 5 првенствени победи (5 од нив ги добива со полувреме/крај)
Интер постигнува најмалку 2 гола...
Интер постигнува најмалку 2 гола на 9 од последните 11 натпревари на домашен терен против екипата на Болоња
Сампдорија нема пораз од Емполи...
Сампдорија нема пораз од Емполи на последните 5 меѓусебни средби
Бреша и Кротоне играат со 3+ на...
Бреша и Кротоне играат со 3+ на последните 6 дуели на теренот на Бреша
Лацио во одбраната без Раду (13/0...
Лацио во одбраната без Раду (13/0), Баста (18/0), Маурисио (19/0), Џентилети (13/0) и Де Вриј (2/0)
Интер и Палермо играат со 3+ на 9...
Интер и Палермо играат со 3+ на 9 од последните 10 меѓусебни средби во Милано
Милан и денес без Абате (одбрана...
Милан и денес без Абате (одбрана, 16/1), Нианг (средина, 16/5), Адриано (средина, 18/3) и Монтоливо (средина, 23/0)
Јувентус победува на 11...
Јувентус победува на 11 последователни меѓусебни средби против екипата на Аталанта
Емполи на гостувањето кај Џенова...
Емполи на гостувањето кај Џенова без Тонели (одбрана, 22/2) и Руи (одбрана, 26/0), а неизвесен е и Сапонара (средина, 22/5)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување