Ливерпул - Манчестер Јунајтед

Англиско дерби во Лига Европа

За старт да ги видиме отсуствата кај двете екипи:

Домаќинот Ливерпул не може да смета на Леива (20/0) од средината и неколку играчи кои одамна ги нема во составот.

За разлка од нив, Јунајтед не може да смета на Швајнштајнгер (17/4), Лингард (16/4), Јанг (16/0), Џексон (8/0) сите од средината, како и Вејн Руни (22/7).

Ливерпул играше нерешено на 5 од сите 8 средби во Лига Европа сезонава, а на 7 од нив игра со 0-2 гола.

Против Манчестер ги губи последните 5 меча и на 4 од нив прима најмалку по 2 гола.

Објавено на :
09 / Mar / 2016

Тагови:

Лига Европа, Ливерпул, Манчестер, статистика, Отсуства
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување