УЕФА Европа Лига - последно коло групи А, Б, Ц, Д, Е, Ф

ГРУПА А

19:00   Ајакс - Молде

19:00   Фенербахче - Селтик

Молде е сигурно во следната фаза, а за да биде прв во групата им е потребен бод. Ајакс само со победа и пораз на Фенербахче е во следната фаза. За овој дуел Ајакс е без суспендираниот Тете и повредениот Сингравен. Молде без отсуства.

Фенербахче со бод е во следната фаза, а Селтик е последен во групата. Селтик нема победа на последните 10 натпревари во ЕЛ. Фенербахче не прима гол на 5 од последните 7 натпревари во ЕЛ.

ГРУПА Б

19:00   Бордо - Рубин Казан

19:00   Сион - Ливерпул

Бордо е без шанси за понатамошен пласман, а Рубин со победа и пораз на Сион оди во следната фаза. Бордо нема победа на последните 6 натпревари во ЕЛ. Рубин игра со 0-2 гола на 7 од последните 8 дуели во ЕЛ.

Сион со бод е во следната фаза, а со победа е прв во групата. Ливерпул со бод е прв во групата. Сион за овој дуел е без Конате, Салатиќ, Земан, Карлен и Ндоје. Ливерпул е без Ингс, сако, Стариџ, Фланаган,а неизвесен е и Кутињо.

ГРУПА Ц

19:00   Дортмунд - ПАОК

19:00   Габала - Краснодар

Дортмунд и Краснодар се пласирани во следната фаза.

ГРУПА Д

19:00   Наполи - Легија

19:00   Мидтјиланд - Клуб Бриж

Наполи е пласиран и прв во групата, а Легија со победа и нерешен резултат на дуелот во Данска е во следната фаза. НАполи за овој дуел без поголем дел првотимци.

Мидтјиланд со бод и пораз на Легија е во следна фаза, а Клуб Биж само со победа е во следната фаза.

ГРУПА Е

19:00   Плзен - Виљареал

19:00   Рапид В - Динамо Минск

Виљарел и Рапид се во следната фаза на натпреварување.

ГРУПА Ф

19:00   Гронинген - Брага

19:00   Либерец - Олимпик Марсеј

Брага е во следната фаза на натпреварување.

Марсеј со бод, а Либерец со победа е во следната фаза на натпреварување.

Објавено на :
10 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување