УЕФА Европа Лига - последно коло групи Г, Х, И, Ј, К, Л

ГРУПА Г

21:00   Сент Етиен - Лацио

21:00   Дњипро - Розенборг

Сент Етиен и Лацио се во следната фаза на натпреварување.

Дњипро губи со полувреме/крај на последните 3 дуели во ЛЕ, а Розенборг нема победа на последните 6 дуели во ЛЕ. Дњипро за овој дуел е без поголем дел првотимци.

ГРУПА Х

21:00   Спортинг - Бешикташ

21:00   Скендербегу - Локомотив Москва

Спортинг со победа е во следната фаза или со нерешен резултат и со пораз на Локомотив М. Бешикташ со бод или со пораз на Локомотив М е во следната фаза. Спортинг без Џеферсон, Рикардо Карваљо, Мане, Паулиста и Гутиерез.

Локомотив Москва со победа е во следната фаза. Скендербегу е последен во групата.

ГРУПА И

21:00   Лех П - Базел

21:00   Фиорентина - Белененсес

Базел е во следната фаза, а Лех со победа и пораз на Фиорентина е во следната фаза.

Фиоерентина со бод е во следната фаза. За овој дуел Фиорентина е без Блажисковски и Ронсаглиа, а неизвесен за настап е и првиот стрелец во екипата Калиниќ.

ГРУПА Ј

21:00   Тотенхем - Монако

21:00   Андерлехт - Карабаг

Тотенхем е во следната фаза. На Монако му е потребно Андерлехт да не победи, а они да го победат Тотенхем. За овој дуел Монако ќе биде без Фабињо, Коентрао, Раџи, Кариљо, Кавалеиро и Траоре.

Андерлехт со победа е во следна фаза или без разлика на нивниот резултат,доколку Монако не победи. Андерлехт за овој дуел е без Дефур и Обрадовиќ.

ГРУПА К

21:00   Астерас - Шалке

21:00   АПОЕЛ - Спарта П

Шалке и Спарта П се во следната фаза. Шалке со бод е и прв во групата.

ГРУПА Л

21:00   Партизан - Аугсбург

21:00   Атл.Билбао - АЗ Алкмар

Баскијците се сигурно први, а Холанѓаните последни.

Партизан треба да освои минимум бод за да биде во следната фаза или со пораз во кој нема да прими 3 или повеќе голови. Аугсбург само со победа со минимум 3 разлика или резултат поголем од 3:1 е во следната фаза. Партизан за овој дуел е без Вуличевиќ, Трулиќ, Остоиќ и Балажиќ, а неизвесен е Фабрицио. Аугсбург е без Паркер, Хонг, Вернер и Клаван, а неизвесен е Бобадиља.

Објавено на :
10 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување