УЕФА Европа Лига реванш натпревари

16:45 Каират Алмати - Бордо

Каират игра со 3+ на 3-те натпревари на домашен терен во ЛЕ

Каират постигнува гол на сите натпревари во ЛЕ во оваа сезона

Каират победува на последните 9 натпревари на домашен терен во сите конкуренции

Бордо нема примено гол на 3-те натпревари во ЛЕ оваа сезона.

 

18:00 Рубин Казан - Работнички

Рубин прима гол на сите 3 натпревари во ЛЕ оваа сезона

Работнички игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари во ЛЕ

Работнички губи со резултат 1:0 на сите 3 гостувања во ЛЕ оваа сезона.

 

18:00 Карабаг - Јанг Бојс

Карабаг игра со 0-1 гол на последните 7 натпревари во ЛЕ

Јанг Бојс ги изгуби сите 3 натпревари во Европските натпреварувања во оваа сезона.

 

19:30 Тун - Спарта Прага

Тун игра со ГГ на 4 од 5 натпревари во ЕЛ оваа сезона

Спарта П игра со ГГ4+ на последните 3 натпревари во Европските натпреварувања.

 

20:00 АЗ Алкмар - Астра

АЗ постигнува минимум 2 гола на последните 3 натпревари во ЛЕ

Астра постигнува минимум 2 гола на последните 9 натпревари во сите конкуренции

Астра нема пораз на последните 5 натпревари во ЛЕ.

 

20:00 Панатинаикос - Габала

Габала игра со 0-2 гола на 6 натпревари во ЛЕ по ред.

 

20:00 Розенборг - Стеауа

Розенборг е во серија од 12 победи во сите конкуренции

Розенборг победува и постигнува минимум 2 гола на 10 од последните 13 натпревари во сите конкуренции.

 

21:00 Легија - Зорија

Легија игра со НГ на 12 од последните 16 натпревари во ЛЕ

Објавено на :
27 / Aug / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување