Норвешка - прва лига (17.07)

Штромсгодсет - Тромсо

Домаќините без 3 играчи - Холбратен (одбрана, 11/0), Нгуен (средина, 16/6) и Педерсен (напад, 13/6).
Штромсгодсет дава најмалку по 2 гола на сите 8 меча дома сезонава.
Тромсо игра со 3+ на 5 меча по ред.

Бодо Глимт - Од

Од ги добива послдните 5 меча против домаќинот и сите се 3+.
Бодо не успева да даде гол на последните 4 меча дома во лигата.

Стабаек - Бран

Стабаек има само 1 нерешен резултат во 15 меча, додека Бран само 2.
Бран не дава гол на 4 гостувања по ред и на 5 по ред на гости игра 0-2 гола. Бран игра со НГ и 0-2 гола на 9 од последните 10.

Објавено на :
17 / Jul / 2016

Тагови:

Норвешка, прва лига, Стабаек, Бран, Тромсо, Бодо, Од
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување