Розенборг - Хаугесунд

Розенборг (отсуства):
Хансен - прв голман, 14 натпревари
Свенсон - одбрана, 16/0 - суспензија
Конрадсен - средина, 15/4 - суспензија

Хаугесунд (отсуства):
Хајрадинович - средина, 15/2 - суспензија
Кис - средина, 15/4 - суспензија
Меленд - средина, 10/1
Менса - средина, 4/0
Карикари - напад, 13/2

Розенборг е без пораз на 33 последователни натпревари на домашен терен во Типелиген.

Розенборг постигнува најмалку 3 гола на 5 од последните 6 првенствени натпревари на домашен терен.

Розенборг победува на последните 4 натпревари на домашен терен против екипата на Хаугесунд.

Розенборг и Хаугесунд играат со 7+ на 3 од последните 6 меѓусебни средби на теренот на Розенборг.

Објавено на :
23 / Jul / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување