Валеренга - Бодо

Валеренга постигнува најмалку 2 гола и победува со полувреме-крај на последните 4 натпревари во Типелиген.

Бодо постигнува најмалку 2 гола на последните 3 натпревари на гостински терен во Типелиген.

Бодо игра со 3+ на последните 4 гостувања кај Валеренга, како и на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во првенството.

Валеренга нема победа против Бодо последните 2 сезони (2 порази, 2 нерешени).

Валеренга денес без Јагер (одбрана, 11/1), Натион (одбрана, 6/1) и Холм (средина, 17/1).

Бодо без централниот дефанзивец Мо (17/0).

Бодо овие денови се појача со 4 нови играчи, за кои тренерот кажа дека некои од нив и ќе земат учество и на денешниот натпревар.

Објавено на :
19 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување