Норвешка

icon

Сите кратки вести

Розенборг со трет голман на...
Розенборг со трет голман на гостувањето кај Лилестром
Фредрикштад и Мјондален играат...
Фредрикштад и Мјондален играат нерешено на 5 од последните 7 меѓусебни средби
Сандефјорд и Мјондален играат со...
Сандефјорд и Мјондален играат со 3+ на 9 од последните 10 меѓусебни натпревари (7 се и ГГ3+, 5 се и 4+)
Викинг нема пораз на последните...
Викинг нема пораз на последните 11 дуели со Од на својот стадион (7 победи)
Розенборг постигнува минимум 2...
Розенборг постигнува минимум 2 гола на последните 11 дуели на домашен терен против Алесунд
Бран и Бодо играат со ГГ3+ на 7...
Бран и Бодо играат со ГГ3+ на 7 од последните 8 дуели на теренот на Бран
Старт нема победа на последните...
Старт нема победа на последните 12 првенствени натпревари (10 порази)
Хонефос нема примено гол на...
Хонефос нема примено гол на последните 4 гостувања кај Ход (победува на 4 од нив)
Бодо игра со ГГ3+ на последните 7...
Бодо игра со ГГ3+ на последните 7 натпревари на гостински терен
Молде нема пораз на последните 6...
Молде нема пораз на последните 6 дуели против Розенборг (4 победи)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување