Норвешка

icon

Сите кратки вести

Ранхаим и Хонефос играат со ГГ3+...
Ранхаим и Хонефос играат со ГГ3+ на последните 7 меѓусебни натпревари
Нест Содра игра нерешено на 4 од...
Нест Содра игра нерешено на 4 од последните 5 првенствени натпревари, како и на 3 од последните 4 натпревари против Кристијансуд
Баерум е во серија од 7...
Баерум е во серија од 7 првенствени натпревари без победа
Од нема пораз на 13...
Од нема пораз на 13 последователни натпревари на домашен терен од екипата на Молде
Штромгодсет и Стабаек играат со...
Штромгодсет и Стабаек играат со ГГ и 3+ на последните 6 меѓусебни средби
Розенборг постигнува најмалку 2...
Розенборг постигнува најмалку 2 гола на последните 7 натпревари на гостински терен кај екипата на Лилестром
Старт денес без суспендираниот...
Старт денес без суспендираниот Кристенсен (одбрана, 17/0) и повредениот Холинген (средина, 14/1)
Од и Тромзо играат со ГГ и 3+ на...
Од и Тромзо играат со ГГ и 3+ на 7 од последните 8 меѓусебни средби
Розенборг постигнува најмалку 2...
Розенборг постигнува најмалку 2 гола на 10 од последните 11 меѓусебни средби против екипата на Сандефјорд
Сарпсборг губи на 4...
Сарпсборг губи на 4 последователни натпревари на домашен терен во Типелиген, но победува на последните 3 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Мјондален

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување