Норвешка

icon

Сите кратки вести

Бодо игра со 3+ на 11 од...
Бодо игра со 3+ на 11 од последните 13 натпревари на гостински терен во Типелиген, како и на 8 од последните 10 меѓусебни средби со Молде
Розенборг победува на 6 од...
Розенборг победува на 6 од последните 7 меѓусебни средби против Од, а нема пораз вкупно на 17 последователни натпревари на домашен терен во Типелиген
Тромзо постигнува најмалку 2 гола...
Тромзо постигнува најмалку 2 гола на последните 4 натпревари на домашен терен во Типелиген, додека пак Старт постигнува најмалку 3 гола на последните 3 првенствени натпревари
Стабаек победува на 5 од...
Стабаек победува на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во Типелиген, а победува со полувреме-крај и на последните 3 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Сарпсборг
Валеренга победува на 12 од...
Валеренга победува на 12 од последните 14 меѓусебни средби со екипата на Сандефјорд
Мјондален игра со 3+ на...
Мјондален игра со 3+ на последните 7 натпревари (5 се 4+, а 4 се 5+)
Алесунд и Хаугесунд играат со 3+...
Алесунд и Хаугесунд играат со 3+на последните 6 меѓусебни натпревари
Розенборг постигнува најмалку 4...
Розенборг постигнува најмалку 4 гола и игра со 5+ на 5-те меѓусебни средби со Левангер
Конгсвингер и Сандефјорд играат...
Конгсвингер и Сандефјорд играат со НГ на 15 од последните 19 меѓусебни средби
Пред само 7 дена, Баерум, на...
Пред само 7 дена, Баерум, на првенствен натпревар на гостински терен, го победи Кристиансунд со 0:1

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување