Норвешка

icon

Сите кратки вести

Согндал и Хонефош играат нерешено...
Согндал и Хонефош играат нерешено на 5 од последните 7 меѓусебни средби
И Нотоден и Мјондален играат со 3...
И Нотоден и Мјондален играат со 3+ на последните 6 одиграни натпревари
Стабаек постигнува најмалку 2...
Стабаек постигнува најмалку 2 гола на последните 4 натпревари на гостински терен во Типелиген, но нема победа на последните 5 гостувања кај екипата на Сарпсборг
Мјондален прима најмалку 2 гола и...
Мјондален прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на 6 од последните 7 натпревари во Типелиген
Штромгодсет и Лилестром играат со...
Штромгодсет и Лилестром играат со ГГ и 3+ на 6 од последните 7 меѓусебни средби на теренот на Штромгодсет
Старт и Сарпсборг играат со ГГ на...
Старт и Сарпсборг играат со ГГ на последните 7 меѓусебни средби
Сандефјорд прима најмалку 2 гола...
Сандефјорд прима најмалку 2 гола, игра со 3+ и губи на последните 6 натпревари во Типелиген
Алесунд и Викинг играат со ГГ на...
Алесунд и Викинг играат со ГГ на последните 7 меѓусебни средби
Тромзо и Одд играат со 3+ на 6 од...
Тромзо и Одд играат со 3+ на 6 од последните 7 меѓусебни средби
Лилестром постигнува најмалку 2...
Лилестром постигнува најмалку 2 гола на последните 4 натпревари на домашен терен против екипата на Бодо

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување