Норвешка

icon

Сите кратки вести

Викинг и Молде играат со ГГ и 3+...
Викинг и Молде играат со ГГ и 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Розенборг победува со резултат 0:...
Розенборг победува со резултат 0:1 на последните 3 гостувања кај Одд
Хаугесунд има само 1 пораз на...
Хаугесунд има само 1 пораз на последните 12 меѓусебни средби со екипата на Сандефјорд
Бодо прима најмалку 2 гола на...
Бодо прима најмалку 2 гола на последните 7 натпревари во Типелиген
Стабаек игра со 0-2 гола на 11...
Стабаек игра со 0-2 гола на 11 последователни натпревари во Типелиген
Валеренга прима најмалку 2 гола и...
Валеренга прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на 7 од последните 8 натпревари на гостински терен во Типелиген
Старт и Тромзо играат нерешено на...
Старт и Тромзо играат нерешено на 8 од последните 10 меѓусебни средби на теренот на Старт
Стромгосет и Сарпсборг играат со...
Стромгосет и Сарпсборг играат со ГГ на 8 од последните 9 меѓусебни средби, а 7 од нив се и 2+ полувреме
Бодо победува со полувреме-крај...
Бодо победува со полувреме-крај на последните 4 нтпревари на домашен терен против екипата на Хаугесунд
Лилестром игра со 0-2 гола на...
Лилестром игра со 0-2 гола на сите 4 натпревари сезонава

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување