Норвешка

icon

Сите кратки вести

Розенборг постигнува најмалку 3...
Розенборг постигнува најмалку 3 гола на 8 од последните 10 натпревари на домашен терен против екипата на Старт
Штромгодсет постигнува најмалку 3...
Штромгодсет постигнува најмалку 3 гола и победува со полувреме-крај на последните 4 меѓусебни средби против Сандефјорд
Стабаек игра со 0-2 гола на...
Стабаек игра со 0-2 гола на последните 9 натпревари во Типелиген
Хаугесунд има примено дури 9 гола...
Хаугесунд има примено дури 9 гола по првите 3 кола во Типелиген, а денес дополнително и без Скјерве (одбрана, 3/0)
Алесунд не прима гол на...
Алесунд не прима гол на последните 5 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на Тромзо
Одд победува на 7 од последните 8...
Одд победува на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во Типелиген
Розенборг постигнува најмалку 2...
Розенборг постигнува најмалку 2 гола и игра со ГГ 3+ на последните 4 меѓусебни средби со екипата на Викинг
Старт и Валеренга имаат одиграно...
Старт и Валеренга имаат одиграно само со 1 нерешен резултат на последните 16 меѓусебни средби
Молде постигнува најмалку 2 гола...
Молде постигнува најмалку 2 гола, игра со 3+ и победува на последните 7 натпревари на домашен терен против екипата на Алесунд
Тромзо и Лилестром не одиграле со...
Тромзо и Лилестром не одиграле со нерешен резултат на последните 8 меѓусебни средби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување