Бенфика - Брага

Бенфика ја пречекува Брага во дуелот на двете непоразени екипи во лигата.

Бенфика ги добива последните 5 дуела против Брага и на сите нив дава најмалку по 2 гола.  Бенфика победува на 11 од последните 13 меча дома против Брага.

На 7 по ред играат со 2+.

Отсуства:

Бенфика - Жардел (одбрана), Хименез (2/2), Силва и Јонас (напад).

Брага - Џаван (одбрана) 

Објавено на :
19 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување