Чавес - Бенфика

Чавес е во серија од 10 првенствеи натпревари без пораз (4 победи).

Чавес игра со 0-2 гола на 4 од последните 5 првенствени натпревари.

Чавес нема примено гол на последните 3 првенствени натпревари.

Чавес минатата сезона во втората лига ја заврши без пораз на домашен терен (11 победи и 12 нерешени).

Бенфика е во серија од 14 победи на гостински терен.

За Бенфика на овој дуел нема да настапат играчот од одбраната Жардел, играчите од средниот ред Самарис и Рафа и офанзивните Раул Хименез и Џонас.

Објавено на :
24 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување