Сетубал - Порто

Сетубал без првиот голман Рикардо (17 натпревари - позајмица од Порто) и суспендираниот Пинто (одбрана, 23/0).

Порто без Маркано (одбрана, 20/2), Андре (средина, 23/2), Евандро (средина, 9/1) и Варела (напад, 15/1).

Сетубал губи без постигнат гол на 3 последователни натпревари во првенството.

Порто игра со 3+ на последните 7 натпревари во Лига Зон Сагрес.

Порто победува на последните 26 меѓусебни средби против екипата на Сетубал.

Порто победува со полувреме-крај на 11 од последните 13 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Сетубал.

Објавено на :
18 / Mar / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување