Спортинг - Маритимо

Спортинг комплетен.

Маритимо денес нема да може да смета на суспендираните Соуса (напад, 28/12 - прв стрелец минатата сезона) и Ебер (средина, 30/1), како и без повредените Коста (напад, 29/4), Дејвисон (одбрана, 18/0) и Силва (одбрана, 12/0).

Спортинг минатата сезона ја заврши со 9 последователни победи полувреме-крај во првенството.

Спортинг исто така победува и на последните 7 меѓусебни средби против екипата на Маритимо.

Спортинг постигнува најмалку 3 гола на последните 4 натпревари на домашен терен против екипата на Маритимо.

Маритимо минатата сезона ја заврши со 4 последователни порази во првенството.

Објавено на :
13 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување