Лига Зон Сагрес

icon

Сите кратки вести

Национал и Фереира играат со 3+...
Национал и Фереира играат со 3+ на последните 5 меѓусебни натпревари
Мадеира без првиот и вториот...
Мадеира без првиот и вториот голман, Мартинс (средина, 18/0) и Кадиз (напад, 19/2)
Белененсе победува без примен гол...
Белененсе победува без примен гол на последните 4 меѓусебни средби против екипата на Мореиренсе
Фереира и Боависта играат со 0-2...
Фереира и Боависта играат со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби на теренот на Фереира
Бенфика победува на 7 од...
Бенфика победува на 7 од последните 8 меѓусебни средби против Белененсе и при тоа е без примен гол на последните 4 гостувања кај истоимената екипа
Брага има 8 победи на последните...
Брага има 8 победи на последните 10 првенствени натпревари на домашен терен против Рио Аве
Гимараеш победува со 1 гол...
Гимараеш победува со 1 гол разлика на последните 4 натпревари на гостински терен во првенството
Академика губи со полувреме-крај...
Академика губи со полувреме-крај на 7 од последните 9 натпревари на гостински терен во првенството
Боависта и Сетубал играат...
Боависта и Сетубал играат нерешено на последните 5 меѓусебни средби на теренот на Боависта
Ароука без суспендираните Басто (...
Ароука без суспендираните Басто (одбрана, 17/1) и Адилсон (средина, 14/0)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување