Портимоненсе - Чавес

Портимоненсе е во серија од 11 натпревари без пораз (6 победи).

Чавес има 1 пораз на последните 5 натпревари на гостински терен (3 победи).

Портимоненсе и Чавес играат со ГГ на последните 7 меѓусебни натпревари, а 6 од нив се и ГГ3+.

Портимоненсе ги добива 7 од последните 8 дуели со Чавес на домешен терен.

За овој дуел во екипата на Портимоненсе нема посериозни отсуства.

Чавес за овој дуел не може да смета на играчот од одбраната Мигуел Оливеира 25 натпревари, играчот од средниот ред Луис Пинто 31 натпревар / 5 гола и играчот од нападот Лима 31 натпревар / 7 гола.

Објавено на :
08 / May / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување