Португалија Втора Лига

17:00   Ковиља - Визела

Визела игра со 0-1 гол на последните 5 првенствени натпревари (3 се со резултат 0:0)

17:00   Фреамунде - Спортинг Б

Фреамунде игра со нерешен резултат на последните 4 првенствени натпревари

Спортинг Б нема пораз на последните 3 гостувања кај Фреамунде (2 победи).

17:00   Леикшоеш - Брага Б

Леикшоеш има само 1 победа на последните 10 првенствени натпревари. На 4 од последните 5 првенствени натпревари игра со нерешен резултат(3 со резултат 0:0)

Брага Б игра со нерешен резултат на 4 од последните 5 првенствени натпревари.

17:00   Пенафиел - Жил Висенте

На последните 8 натпревари помеѓу овие две екипи, екипата домаќин нема пораз (6 победи)

17:00   Портимоненсе - Бенфика Б

Портимоненсе е во серија од 23 натпревари без пораз (14 победи).

Бенфика Б нема пораз на последните 8 првенствени натпревари (6 победи).

18:00   Санта Клара - Академико Висеу

Санта Клара и Академико Висеу играат со НГ на последните 6 меѓусебни натпревари

Објавено на :
19 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување