Фајн Харпс - Вексфорд Јутс

Почеток - 21:00 часот

4 од последните 5 средби во лигата Фајн Харпс ги играат ГГ. На последните 2 дома играат со ГГ и 4+.

Вексфорд игра со ГГ и 5+ на 4 од последните 5 гостувања во лигата.

Во меѓусебните дуели играат со 3+ на 5 од последните 7 средби, а 5 од овие 7 се ГГ.

Домаќините во дуелот влегуваат без суспендираните МекНалти (одбрана, 10/1) и Фој (средина, 12/1), а повреден е првиот стрелец Китинг (напад, 10/5).

Кај гостите поради повреда го нема Уитл (одбрана, 11/2), а 4 играчи се незивесни, меѓу кои и првиот стрелец Фурлонг (12 гола). 

 

Објавено на :
12 / Jun / 2015

Тагови:

Фудбал, Ирска, Фајн Харпс, Отсуства, статистика
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување