Кабинтили - Шелбурн

Во двете средби кои ги изиграа сезонава Шелбурн славеше со резултат 1:0.

Во овој меч Шелбурн е без суспендираните Волш (средина, 15/1) и Сандфорд (напад, 14/3). Повреден е и Кроу (средина, 12/0).

Кабинтили дома игра 3+ само на 2 од досегашните 8 средби.

Шелбурн на последните 3 гостувања на гости игра ГГ и 3+.

Објавено на :
09 / Jul / 2015

Тагови:

Ирска, премиер, Шелбурн, Фудбал
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување