Бохемијанс и Шамрок играат со...

... 0-2 гола на 19 од последните 23 нивни средби.

Бохемијанс со 0-2 игра и на 5 од сите 7 меча дома сезонава, Шамрок на исто толку на гостински терен.

На 5 од овие 7 на гости Шамрок не прима гол. Инаку нема пораз во лигашки натпревари на 23 во низа.

Бохемијанс за овој дуел не може да смета на Пендер (одбрана, 13 нат.), Грифин (напад, 10/2) и играчите од средината Каванаг (14/1) и Креви (13 нат.).

Шамрок не може да смета на Бланшар (одбрана, 7/3), О'Конор (10/2) и Фахеј (12/0) од средината и Норт (напад, 7/1).

 

Објавено на :
12 / Jun / 2015

Тагови:

Фудбал, Ирска, премиер, Шамрок, Бохемијанс, статистика, Отсуства
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување