Дери Сити нема пораз...

... на 14 меча по ред против Бреј и на 6 од последните 8 не прима гол.

Бреј на последните 6 во лигата игра со 0-1 гол.

Дери нема победа на 9 во низа сезонава.

Бреј е без првиот голман, додека кај Дери фали 1 стандарден дефанзивец.

Објавено на :
11 / Jul / 2015

Тагови:

Ирска, премиер, Фудбал, Дери, Бреј, статистика
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување