Корк Сити со проблеми...

... во составот пред натпреварот од купот против бранителот на титулата Сент Патрикс.

Поради повреди ги нема Данливи (одбрана, 14/0), Холохан (средина, 16/1) и Морисеј (напад, 13/1). Во купот не може да настапат и новите играчи Фолан (одбрана, 2/0) и Бити (напад, 6/1).

Неизвесни за настап се уште 3 дефанизвци (сите стандардни играчи) и вториот стрелец О'Саливан (9 гола).

Објавено на :
21 / Aug / 2015

Тагови:

Ирска, Куп, Корк Сити, Сент Патрикс
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување