Шамрок - Корк Сити

Овие две екипи играат НГ на 6 свои средби по ред, од кои 5 се 0-2 гола.

Шамрок нема изиграно нерешено во лигата на 8 во низа, а добива 6 од овие 8 со полувреме-крај.

Корк Сити нема пораз на гостувањата на сите 12 меча сезонава во лигата. Само 3 од овие 9 ги игра 3+.

Шамрок е без МекФеил (средина, 13/0) и напаѓачот Воутерс (17/5).

Корк Сити не може да смета на Данливи (одбрана, 14/0), играчите од средниот ред Холохан (16/1), О'Конор (средина, 12/0) и напаѓачот Морисеј (13/1).

Објавено на :
17 / Aug / 2015

Тагови:

Ирска, Шамрок, Корк, Отсуства, статистика, премиер
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување