Динамо Букурешт - Волунтари

Динамо Б има само 1 пораз на последните 9 првенствени натпревари на домашен терен (5 победи).

Волунтари има само 1 победа на последните 10 првенствени натпревари (7 порази).

На досегашните 9 меѓусебни натпревари помеѓу Динамо Б и Волунтари, екипата домаќин нема победа.

Динамо Б и Волунтари играат со ГГ на 7 од последните 9 меѓусебни натпревари.

Последните 4 дуели помеѓу овие две екипи на теренот на Динамо завршуваат со ГГ3+ (3 од нив се и 5+).

Динамо Б за овој дуел не може да смета на играчот од одбраната Филип 26 натпревари.

Волунтари нема да може да смта на играчот од одбраната Неделку 22 натпревари.

Објавено на :
06 / May / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување