Пандури и Брашов играат...

... 3+ на 5 од последните 6 нивни средби, од кои 4 се и ГГ.

Сезонава Пандури дома игра 3+ на 4 средби, додека Брашов игра 3+ на 5 средби на гости. Брашов игра со 0-2 гола и НГ на 8 од последните 10.

Пандури за денешниот дуел е без првиот голман Глива, дефанзивецот Ерико (12/1), играчите од средниот ред Нистор (29/1), Никоара (26/1) и Плеаска (16/0), како и напаѓачот Матулевичиус (20/5). Исто така, на клупа нема да биде и тренерот Јорданеску.

 

Објавено на :
08 / May / 2015

Тагови:

Фудбал, Романија, Брашов, Пандури, Отсуства, статистика
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување