Романија

icon

Сите кратки вести

Стеауа Букурешт минатата сезона...
Стеауа Букурешт минатата сезона ја заврши без пораз на последните 7 натпревари на гостински терен во првенството
Динамо Букурешт игра со 0-2 гола...
Динамо Букурешт игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во Лига I
Сите 6 досегашни натпревари од...
Сите 6 досегашни натпревари од првото коло во Романија завршија со нерешен резултат
Стеауа ги добива последните 11...
Стеауа ги добива последните 11 меча против Универзитатеа Клуж и на 7 не прима гол. Првиот голман и 2 играча од средниот ред отсутни за Стеауа
Петролул и Динамо Букурешт играат...
Петролул и Динамо Букурешт играат нерешено на последните 3 меѓусебни средби
Газ Метан игра со 0-2 гола на 7...
Газ Метан игра со 0-2 гола на 7 од последните 8 натпревари во Лига I
Астра без 2 стандардни играчи од...
Астра без 2 стандардни играчи од средината Сето (30/6) и Будеску (26/9)
Конкордија без 2 дефанзивци и 1...
Конкордија без 2 дефанзивци и 1 играч од средниот ред (дале 11 гола) отсутни за дуелот против Стеауа
Динамо Букурешт игра НГ на 6 по...
Динамо Букурешт игра НГ на 6 по ред, а Клуж на 8 од последните 10
Брашов игра 0-2 гола на 10 по ред...
Брашов игра 0-2 гола на 10 по ред и ги добива последните 4 против Рапид

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување