Романија

icon

Сите кратки вести

Таргу Муреш нема пораз на...
Таргу Муреш нема пораз на последните 11 првенствени натпревари (9 победи)
Астра има 6 победи на последните...
Астра има 6 победи на последните 7 дуели против Пандури
Брашов игра со 0-2 гола на...
Брашов игра со 0-2 гола на последните 8 првенствени натпревари како и на последните 8 на домашен терен против Цеалул
Домаќинот победува на 8 од...
Домаќинот победува на 8 од последните 9 меѓусебни средби на Конкордиа и Чахлаул (1 нерешена)
КСМС Јаши е без примен гол на...
КСМС Јаши е без примен гол на последните 5 натпревари, додека пак Унив.Клуж е без постигнат гол на последните 5 првенствени натпревари
Таргу Муреш нема пораз на...
Таргу Муреш нема пораз на последните 7 првенствени натпревари, а на 6 од нив не прима гол
Рапид Букурешт игра со 0-2 гола...
Рапид Букурешт игра со 0-2 гола на последните 9 превенствени натпревари
Петролул и ЦСМС Јаши играат ГГ на...
Петролул и ЦСМС Јаши играат ГГ на последните 5 меѓусебни дуели, а на 4 од нив и со ГГ3+
Виторул без првиот голман Бузбучи...
Виторул без првиот голман Бузбучи, првиот стрелец Митреа (напад, 17/10) и Бензар (средина, 15/0)
4 од последните 6 средби меѓу...
4 од последните 6 средби меѓу Пандури и Конкордија завршуваат ГГ и 3+

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување