Зенит - Ростов

Зенит постигнува најмалку 2 гола и победува на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен против екипата на Ростов, од кои 6 со полувреме-крај и без примен гол.

Зенит нема пораз на 12 последователни натпревари на домашен терен во првенството.

Зенит е без примен гол на 5 од последните 6 првенствени натпревари.

Ростов е без примен гол на последните 4 првенствени натпревари.

За Зенит денес неизвесен е Гарај, а за Ростов поради суспензија ќе отсуствува иранскиот напаѓач Азмун.

Објавено на :
12 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување