ДЦ Јунајтед - Њу Јорк Ред Булс

И двете екипи во 5 од последните 10 средби во лигата играа нерешено. Гостите тотал имаат изиграно нерешено на 6 средби сезонава.

Само една од последните 13 нивни меѓусебни средби завршува нерешено (Њу Јорк има 8 победи).

Њу Јорк има само една победа на гости во 13 средби сезонава.

Њу Јорк игра со ГГ и 4+ на 5 по ред во лигата, но против ДЦ Јунајтед игра со НГ и 0-2 гола на 4 од последните 6 средби.

ДЦ Јунајтед игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 средби дома.

Еден стандарден дефанзивец и 1 играч од средината отсустни кај гостите.

 

Објавено на :
21 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување