Албион Роверс - Форфар

Албион Роверс комплетен.

Форфар без О'Брајан (одбрана, 26/0), Тревис (одбрана, 12/4), Мартин (средина, 22/2), Рајан (средина, 14/8) и Хеј (напад, 20/5).

Албион Роверс има само 1 победа на последните 11 натпревари на домашен терен во Лига 1 и при тоа игра со 0-2 гола на последните 5 од тие натпревари.

Форфар постигнува гол на 9 од последните 11 натпревари на гостински терен во првенството, но има забележано само 1 победа на тие натпревари.

Форфар нема пораз на последните 9 меѓусебни средби од екипата на Албион Роверс и при тоа има забележано дури 7 победи на тие натпревари.

Албион Роверс има само теоретска шанса за во плејоф, додека пак на последнопласираниот Форфар му треба поволен резултат, бидејќи во последното коло игра на домашен терен со директниот конкурент за испаѓање, екипата на Брешин.

Објавено на :
22 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување