Данди Јунајтед - Ст. Мирен

Данди Јунајтед без суспендираниот Адамс (средина, 13/1) и повредениот Диксон (одбрана, 7/0).

Ст.Мирен без Гордон (одбрана, 6/2) и Стјуарт (средина, 3/0).

Данди Јунајтед победува играјќи Х-1 на последните 5 натпревари на домашен терен во Чемпионшип.

Данди Јунајтед игра со 0-1 гол на последните 6 натпревари во првенството и при тоа е без примен гол на последните 5 од тие натпревари.

Ст.Мирен прима најмалку 2 гола и губи на 4 од последните 5 натпревари на гостински терен во Чемпионшип.

Данди Јунајтед и Ст.Мирен играат со 3+ на 8 од последните 10 меѓусебни средби на теренот на Данди Јунајтед.

Објавено на :
24 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување