Хамилтон - Инвернес

Хамилтон има само 1 победа на последните 9 првенствени натпревари.

Хамилтон игра со ГГ на 7 од последните 8 првенствени натпревари.

Инвернес е во серија од 4 првенствени натпревари без пораз (2 победи).

Инвернес игра со ГГ на последните 6 првенствени натпревари, 5 од нив се ГГ3+, а 4 се и ГГ4+.

На последните 13 дуели помеѓу овие две екипи, екипата која била домаќин славела само на 1 натпревари.

Инвернес е во серија од 6 победи на гостувањата кај Хамилтон (на 4 од нив не прима гол).

Хамилтон и Инвернес играат со 0-2 гола на 5 од последните 7 меѓусебни натпревари.

Хамилтон за овој дуел ќе биде без играчот од средниот ред Дарен Лион (5 натпр.), а неизвесен за настап е капитенот Мајкл Девлин (одбрана).

Инвернес за овој дуел ќе биде без играчот од одбраната Давид Равен (3 натпр.) и играчот од средниот ред Луис Хорнер (4 натпр.).

 

Објавено на :
01 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување