Хартс ги добива последните...

... 4 дуела против Рос Каунти постигнувајќи по 2 гола на секој од нив.

Хартс дава најмалку по 2 гола на 10 од последните 11 меча против Рос Каунти.

Рос Каунти игра со 3+ на 9 од последните 11 меча во лигата и е без нерешен резултат на 15 по ред.

Хартс игра нерешено на последните 3 гостувања во лигата.

За денеска Хартс не може да смета на Роси ((23/2) и Аугустин (одбрана, 16/0) од одбраната, како и Буабен (23/2, средина) и Осман Соу (напад, 23/9).

Објавено на :
10 / Feb / 2016

Тагови:

Фудбал, Шкотска, Хартс, Рос Каунти, статистика, Отсуства, повреди
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување