Шкотска

icon

Сите кратки вести

Хамилтон победува на 15 од...
Хамилтон победува на 15 од последните 18 меѓусебни средби против Мортон, последен пат пред 2 години со резултат 10:2
Хиберниан и Квин Оф Саут играат...
Хиберниан и Квин Оф Саут играат со НГ на последните 10 меѓусебни средби
Петерхед не прима гол дома на...
Петерхед не прима гол дома на последните 3 дуела со Аир
Ер Јунајтед на гостувањето кај...
Ер Јунајтед на гостувањето кај Кауденбит без првиот стрелец Мур (напад, 21/11), Бојл (одбрана, 25/0) и Гилмор (средина, 22/2)
Стенхаусмур ќе го пречека Форфар...
Стенхаусмур ќе го пречека Форфар без Мичен (одбрана, 30/2), МекКормак (одбрана, 27/3), Милар (средина 19/1) и Смит (напад, 7/3)
Хартс е без примен гол на 7 од...
Хартс е без примен гол на 7 од последните 8 натпревари во Премиер
Рос Каунти ќе го пречека Инвернес...
Рос Каунти ќе го пречека Инвернес без првиот голман Фокс (21 натпревари) и вториот стрелец Куран (напад, 19/7)
Питерхед игра ГГ 3+ на 8 од...
Питерхед игра ГГ 3+ на 8 од последните 10 средби, а дома нема победа над Станраер на последните 6 меча
Мортон и Квин оф Саут играат НГ...
Мортон и Квин оф Саут играат НГ на 6 од последните 8 меѓусебни средби, од кои само една завршила нерешено
Странраер на гостувањето кај...
Странраер на гостувањето кај Албион Роверс без првиот голман МекГурн, суспендираниот Томсон (средина, 22/3), првиот стрелец Малколм (напад, 19/9), а неизвесен е и Бел (средина, 23/1)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување