Шкотска

icon

Сите кратки вести

Хамилтон не прима гол на 6 од...
Хамилтон не прима гол на 6 од последните 7 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на Мадервел
Инвернес нема пораз на последните...
Инвернес нема пораз на последните 8 натпревари против Хартс
Рајт Роверс на гостувањето кај...
Рајт Роверс на гостувањето кај Ренџерс без Бенедиктус (одбрана, 21/1), Тошнеј (одбрана, 20/1) и Бејтс (одбрана, 8/0)
Ст.Џонстон прима најмалку 2 гола...
Ст.Џонстон прима најмалку 2 гола на последните 5 натпревари на гостински терен во Премиер и при тоа губи на последните 4 од тие натпревари
Рос Каунти денес без Рекорд (...
Рос Каунти денес без Рекорд (одбрана, 16/0), Фостер (одбрана, 25/0), Фрејзер (одбрана, 21/0) и Куран (напад, 19/7)
Албион Роверс и Брешин немаат...
Албион Роверс и Брешин немаат одиграно со нерешен резултат последните 10 меѓусебни средби
Абердин не прима гол на 9 од...
Абердин не прима гол на 9 од последните 10 меѓусебни средби со екипата на Партик
Данди Јунајтед прима најмалку 2...
Данди Јунајтед прима најмалку 2 гола на 9 од последните 10 натпревари на гостински терен во Премиер
Мадервел игра со 3+ на 9 од...
Мадервел игра со 3+ на 9 од последните 10 натпревари во Премиер
Ист Стирлинг и Арброт немаат...
Ист Стирлинг и Арброт немаат одиграно нерешен резултат на 21 меѓусебен натпревар

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување