Шкотска

icon

Сите кратки вести

Ренџерс победуваат на последните...
Ренџерс победуваат на последните 7 меѓусебни средби против екипата на Думбартон
Коуденбит игра НГ на 7 од...
Коуденбит игра НГ на 7 од последните 10 средби
Хартс без првиот стрелец Хуанма (...
Хартс без првиот стрелец Хуанма (8 гола) за дуелот со Селтик
Вик Академи игра ГГ и 3+ на сите...
Вик Академи игра ГГ и 3+ на сите 5 меча во купот
Мортон игра со 0-2 гола на 9 од...
Мортон игра со 0-2 гола на 9 од последните 10 натпревари на домашен терен во Чемпионшип, како и на 8 од последните 9 меѓусебни средби на домашен терен против Рајт Роверс
Килмарнок и Партик играат со 3+...
Килмарнок и Партик играат со 3+ на последните 6 меѓусебни средби на теренот на Килмарнок
Абердин победува со полувреме-...
Абердин победува со полувреме-крај и без примен гол на последните 3 натпревари на домашен терен против екипата на Рос Каунти
Абердин не прима гол на 7 од...
Абердин не прима гол на 7 од последните 9 меѓусебни средби со екипата на Хамилтон
Данди Јун има 14 порази на...
Данди Јун има 14 порази на последните 15 првенствени натпревари на гостински терен
Думбартон игра со 3+ на 11...
Думбартон игра со 3+ на 11 последователни натпревари на гостински терен во Чемпионшип

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување