Шкотска

icon

Сите кратки вести

Квин оф Саут има само 1 пораз на...
Квин оф Саут има само 1 пораз на последните 10 дуели против Думбартон
Данди и Абердин играат со ГГ на...
Данди и Абердин играат со ГГ на последните 6 меѓусебни натпревари
Селтик победува на 23 од...
Селтик победува на 23 од последните 25 натпревари на гостински терен кај екипата на Килмарнок
Инвернес игра со 3+ на 7 од...
Инвернес игра со 3+ на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен против екипата на Партик
Хартс и Мадервел играат со 0-2...
Хартс и Мадервел играат со 0-2 гола на 8 до последните 10 меѓусебни средби на теренот на Хартс
Сент Џонстон и Рос Каунти не...
Сент Џонстон и Рос Каунти не изиграле нерешено на 7 свои средби по ред
Селтик е во серија од 13...
Селтик е во серија од 13 последователни победи над екипата на Партик
Абердин победува на 7...
Абердин победува на 7 последователни меѓусебни средби против екипата на Килмарнок
Килмарнок губи и при тоа игра со...
Килмарнок губи и при тоа игра со 3+ на последните 7 натпревари во Премиер
Мадервел прима најмалку 2 гола и...
Мадервел прима најмалку 2 гола и губи на 8 од последните 9 натпревари на гостински терен во Премиер

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување