Шкотска

icon

Сите кратки вести

Сент Џонстон игра 0-2 гола на 9...
Сент Џонстон игра 0-2 гола на 9 од последните 10
Данди Јунајтед губи со полувреме-...
Данди Јунајтед губи со полувреме-крај на последните 4 натпревари на гостински терен во Премиер, а губи и на последните 4 меѓусебни средби на гостински терен кај Ст.Џонстон
Инвернес нема пораз на последните...
Инвернес нема пораз на последните 10 меѓусебни средби од екипата на Данди
Ст.Мирен губи без постигнат гол...
Ст.Мирен губи без постигнат гол на последните 5 натпревари на гостински терен во Премиер
Мадервел и Килмарнок играат со 2-...
Мадервел и Килмарнок играат со 2-3 гола на последните 7 меѓусебни средби
Думбартон и Реит играат со 3+ на...
Думбартон и Реит играат со 3+ на последните 11 меѓусебни натпревари
На последните 4 меѓусебни средби...
На последните 4 меѓусебни средби на Данди Јунајтед и Селтик доделени се вкупно 6 црвени картони (сите натпревари се одиграни последните 2 месеци)
Ст.Џонстон има само 1 пораз на...
Ст.Џонстон има само 1 пораз на последните 12 меѓусебни средби од екипата на Данди, но денес без Андерсон (одбрана, 33/3) и Лапин (средина, 25/1)
Инвернес и Абердин играат со 0-1...
Инвернес и Абердин играат со 0-1 гол на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Мадервел прима најмалку 2 гола и...
Мадервел прима најмалку 2 гола и губи на 7 од последните 8 натпревари на гостински терен во Премиер

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување